pepiw - blog

Precedencja uroczystości szkolnych - co warto wiedzieć?

Podczas uroczystości szkolnych, takich jak święto patrona, nadanie szkole imienia, rocznica powstania placówki czy zakończenie roku szkolnego, obowiązują oficjalne zasady precedencji tj. porządku witania, przemawiania i zajmowania miejsc przez zaproszonych gości. Jakie są podstawowe zasady precedencji? Zapraszamy na live Romana Lorensa:

Zaproszenie na warsztaty: Głos - podstawowe "narzędzie" pracy nauczyciela

Zapraszamy nauczycieli do udziału w wyjątkowym warsztacie, którego celem jest zwrócenie uwagi na prawidłową emisję i higienę głosu. Zajęcia poprowadzi dla nas Pani Patrycja Czyszpak – Pawlak, aktorka, logopeda medialny, wykładowca na Uniwersytecie Łódzkim przedmiotu "kształcenie dykcji”.  
Spotykamy się 05.12.2022 roku w godz. 16:30 – 18:15  w sali 210 w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przy ul. Kopcińskiego 29
.

Konkurs z nagrodami

Czy znacie Martę Filipek i jej Karty Edukacyjne? Jeśli nie, odsyłam do strony kartyedukacyjne.pl - warto poznać!
Teraz Pani Marta zaprasza do udziału w konkursie Dzień Kropki. Wystarczy wykonać pomysłową pracę, wykorzystując udostępnione na stronie szablony, sfotografować rysunek i wysłać na adres mailowy. Gorąco polecam i konkurs i stronę, na której znaleźć można wiele inspiracji i często udostępnione bezpłatnie materiały.
Szczegóły konkursu w linku:

Lekcje biblioteczne w Dziale Dziecięcym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza Uczniów i Nauczycieli na bezpłatne warsztaty literackie i lekcje biblioteczne, na których kreatywnie spędzamy czas.

Ośrodek Działań Ekologicznych "Żródła" zaprasza nauczycieli na bezpłatne szkolenie

Ośrodek Działań Ekologicznych "Żródła" zaprasza na bezpłatne szkolenie dla nauczycieli, poświęcone drzewom i tym jak wykorzystać drzewa w edukacji. Spotykanie już w najbliższy wtorek, 24 maja o godzinie 17:00 pod Falą w Parku na Zdrowiu.

FESTIWAL NAUKI, TECHNIKI I SZTUKI W ŁODZI - Bezpłatne wydarzenia naukowe, popularnonaukowe, kulturalne i artystyczne.

Zapraszamy do udziału w XXI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, który odbędzie się 9-16 maja 2022 r. (główny termin). Część wydarzeń zaplanowana jest również w późniejszych terminach.

Platforma WWW.PWPP.UKSW.EDU.PL

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nieodpłatnych 

Informacja o bezpłatnych studiach podyplomowych

Informujemy, że na  zlecenie Ministra Edukacji i Nauki w 2022 r. rozpoczął

"Poznaj Polskę" - oferta PKP Intercity

Partnerem tegorocznej edycji programu „Poznaj Polskę” została firma PKP Intercity, która przygotowała dla szkół specjalną ofertę przejazdów grupowych. Dzięki niej od poniedziałku do czwartku oraz w soboty bilety sprzedawane są z 20 proc. rabatem, a w piątki i niedziele PKP Intercity oferuje 15 proc. zniżki od cen regularnych. Ponadto na każde 20 osób korzystających z przejazdu przypada jeden bezpłatny bilet, np. dla opiekuna. 

Strony

Subscribe to RSS - pepiw - blog