Lekcje biblioteczne w Dziale Dziecięcym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza Uczniów i Nauczycieli na bezpłatne warsztaty literackie i lekcje biblioteczne, na których kreatywnie spędzamy czas.

Lekcje biblioteczne w Dziale Dziecięcym (budynek C, parter)

Zajęcia dla najmłodszych:

Sowa Mądra głowa - o kłamstwie i kłamczuszkach. Warsztaty literacko- plastyczne. Zajęcia adresowane do dzieci w wieku 3-4 lat.

O Panach Palcach jakie cechy przejawiam. Warsztaty dydaktyczne dla dzieci w wieku 3-4 lat z wykorzystaniem teatru Kamishibai opowieść O Panach Palcach .

Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym:

Cykl Baśnie i legendy świata:

Nie daj się złapać na wilcze sztuczki. Zajęcia literacko-plastyczne z wykorzystaniem teatru Kamishibai - bajka Czerwony Kapturek . Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 4-6 lat.

Pewne indiańskie marzenie. Zajęcia literacko-plastyczne z wykorzystaniem teatru Kamishibai - legenda O Orle, który myślał, że jest kogutem. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 4-7 lat.

Smok wawelski . Zajęcia literacko-plastyczne z wykorzystaniem teatru Kamishibai. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 4-6 lat.

 

Widziane inaczej. Zajęcia literacko-plastyczne w oparciu o książkę Tomasza Małkowskiego O Kamilu, który patrzy rękami przybliżające dzieciom specyfikę funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku. Zajęcia adresowane do dzieci w wieku 5-6 lat.

Zajęcia dla szkół podstawowych:

Nic nas nie rozdzieli... Historia miłości z Japonią w tle. Zajęcia literacko-plastyczne z wykorzystaniem teatru Kamishibai - baśń Ogród niebios . Zajęcia adresowane są do uczniów klas 1-4.

Znani nieznani Polacy . Zajęcia literacko-historyczne w oparciu o wybrane pozycje teatru Kamishibai. Zajęcia adresowane do uczniów klas 4-6.

Czas trwania: 45 minut.

Dni i godziny przeprowadzania lekcji: do uzgodnienia

Kontakt: tel. 42 663-03-50

e-mail: dzieciecy@wbp.lodz.pl

 

Odpowiedz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.