Zachowaj równowagę - opis przykładu dobrej praktyki w Przedszkolu Miejskim nr 55 w Łodzi

Opis przykładu dobrej praktyki w Przedszkolu Miejskim nr 55 w Łodzi
Temat:Zachowaj równowagę
Autor: Izabela Palkowska lider  w PM nr 55

Osoba rekomendująca
: Beata Wosińska- doradca metodyczny ŁCDNIKPOd września 2013 roku przedszkole realizuje projekt polsko – szwajcarski „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej przy współpracy z Instytutem Żywności i Żywienia oraz dzięki wsparciu organizacji Swiss Contribution. Działania nauczycieli ukierunkowane są na cykliczne prowadzenie zajęć we współpracy ze specjalistami w celu rozwijania u dzieci właściwych nawyków żywieniowych zgodnych z indywidualnymi potrzebami. Tematyka zajęć oraz rodzaje aktywności wpływają na kształtowanie postawy świadomego konsumenta artykułów żywnościowych w zakresie wartości odżywczych różnorodnych produktów. Na terenie przedszkola organizowane są również różnorodne zajęcia rozwijające umiejętności ruchowe u wychowanków z wykorzystaniem standardowych oraz niekonwencjonalnych przyborów sportowych.
Efektem udziału w projekcie jest zmiana nawyków żywieniowych oraz lepsza sprawność fizyczna u dzieci, integracja środowiska rodzinnego ze środowiskiem lokalnym poprzez wspólne działania na terenie placówki i poza nią. Pozyskanie ekspertów w zakresie zdrowego odżywiania i aktywności fizyczne oraz uzyskanie certyfikatu„Przedszkola Przyjaznego Żywieniu i Aktywności Fizycznej”.