Projekt Baśnioświat - Szkoła Podstawowa nr 41

Tytuł: Projekt Baśnioświat

Autor/autorzy: Gabriela Marciniak, Katarzyna Łukaszczyk, Agnieszka Kowalska-Wiśnik

Osoba promująca/zgłaszająca: Hanna Derewlana

Opis inicjatywy z zaakcentowaniem oryginalności (istoty nowego) rozwiązania:
W ramach projektu Pracowni Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Organizujemy Galerię Małych Twórców nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 41 opracowali niezwykłe przedsięwzięcie Baśnioświat. Zainspirowali udziałem w nim wszystkich uczniów ze swojej szkoły oraz nauczycieli obu etapów kształcenia. Dzieci uczestniczyły w organizowanych przez nauczycieli warsztatach teatralnych, plastycznych przygotowywanych  we współpracy z Akademią Sztuk Plastycznych, literackich.  W czerwcu 2012 r. odbyło się podsumowanie projektu z udziałem licznych gości. Na terenie szkoły powstała profesjonalna wystawa, przygotowana przez dzieci i nauczycieli, inspirowana Galerią Mistrzów Polskich. Kilkaset prac płaskich i przestrzennych, wykonanych rzadko spotykanymi technikami, zostało wyeksponowanych w kilkunastu działach tematycznych na terenie całej szkoły.  Na wystawie znalazły się także bajki autorstwa uczniów, a podczas występów dzieci zaprezentowały przedstawienie Bogowie greccy wg oryginalnego scenariusza nauczycielki Pani Izabelli Raczkowskiej.

Efekty wdrożenia: Nauczyciele i uczniowie rozwinęli swoje zainteresowania
i zaprezentowali różnorodne talenty w środowisku lokalnym. Praca metodą projektów wpłynęła na przyrost umiejętności uczniów w zakresie: planowania, współdziałania, komunikowania się, generowania rozwiązań problemów, samooceny działań, autoprezentacji.

Filtered HTML

• Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

• Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.