II EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO „OZDOBY I UPOMINKI ŚWIĄTECZNE Z SIANA I SŁOMY”

5 grudnia 2012 r. w  Szkole Podstawowej nr 44 im. Prof. Jana Molla w Łodzi, ul. Kusocińskiego 100  odbyło się podsumowanie  II edycji  konkursu plastycznego „OZDOBY I UPOMINKI ŚWIĄTECZNE Z SIANA I SŁOMY”.
Organizatorkami konkursu skierowanego do uczniów z łódzkich szkół podstawowych były nauczycielki pracujące w świetlicy szkolnej: Panie J. Wojciechowska, J. Szymczak, M. Moll-Jasińska.
Celem konkursu jest: rozwijanie kreatywności i aktywności twórczej uczniów, kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, zachęcanie do wykorzystywania ekologicznych materiałów do prac plastycznych, powrót do korzystania ze staropolskich technik plastycznych poprzez zapoznanie z  tradycyjną techniką rękodzielnictwa (tzw. sianowije).
Komisja Konkursowa oceniła pomysłowość oraz estetykę zgłoszonych prac,  w dwóch kategoriach wiekowych:

• klasy I-III
  • klasy IV- VI