Wystawa ekologiczna ,,ZIEMIA- NASZ DOM”

Przedszkole Miejskie Nr 133 w Łodzi było inicjatorem zorganizowania w dniach 07-08 marca 2013 roku wystawy ekologicznej ,,ZIEMIA- NASZ DOM” która odbyła się w Poleskim Ośrodku Sztuki.
Celem wystawy było zaprezentowanie twórczości dziecięcej przedstawiającej różnorodne treści o tematyce ekologicznej oraz dorobku przedszkoli w tym zakresie.
W wystawie brały udział placówki z Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych w Łodzi -Przedszkola Miejskie nr 8, 23, 98, 151, 154, 170, 208, 214 oraz Miejskie Przedszkole nr 2 w Aleksandrowie Łódzkim.
Na wystawie zaprezentowano m.in. różnorodne gry ekologiczne, warcaby wykonane z łupin orzechów w kształcie biedronek, pszczółek; plansze do gier wykonane z etykietek od herbaty, nakrętek od słoików itp. Wielkie zainteresowanie wzbudził lśniący paw z płyt CD, śmieciowy potwór, odzież ekologiczna wykonana z surowców wtórnych oraz niekonwencjonalne instrumenty muzyczne. Przedszkola przedstawiły swój dorobek w zakresie podejmowania niekonwencjonalnych inicjatyw o tematyce ekologicznej również w formie plakatów, albumów oraz folderów.
Licznie zgromadzona dokumentacja oraz wytwory prac wychowanków pokazały zwiedzającym działania dzieci oraz ich nauczycieli na rzecz świadomego oddziaływania na rzecz ochrony środowiska i szacunku wobec natury.