Wydarzenia w PM nr 208

W listopadzie Przedszkole Miejskie nr 208 zorganizowało w każdej grupie wiekowej tydzień pomarańczowy. Wychowankowie poznawali właściwości zdrowotne wybranych warzyw i owoców - marchew, pomarańcza, dynia. Zbierali informacje na temat wzrostu, zawartości witamin, soli mineralnych  i innych pierwiastków oraz  domowych możliwości przetworzenia poznawanych warzyw i owoców. Tworzyli karty do dziennika „Zdrowo jemy zdrowo żyjemy”. .

W każdej grupie odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców  „Jesień w ekologicznej kuchni –cz .I" – przy pomocy rodziców dzieci  wykonały potrawy zachęcające do spożywania  omawianych warzyw i owoców – zupa dyniowa, ciasto marchewkowe, soki, szaszłyki , surówki , sałatki, chipsy

W ramach zadania dla rodzin "Smaczna, zdrowa, kolorowa - książka kucharska całkiem nowa" rodzice wraz z dziećmi w domach  przygotowali potrawy z marchwi, pomarańczy lub dyni, wykonali zdjęcia lub rysunki , dołączyli przepis i informacje o walorach zdrowotnych potrawy.

załączniki: