Szczęśliwego Nowego Roku - przykład dobrej praktyki w Przedszkolu Miejskim nr 126 w Łodzi

Tytuł: Szczęśliwego Nowego Roku, czyli jak minął rok w przedszkolu

Autor/autorzy: dyr. Magdalena Jan Ander, Rada Pedagogiczna Przedszkola Miejskiego nr 126

Osoba promująca/zgłaszająca: Małgorzata Marczak

Opis inicjatywy z zaakcentowaniem oryginalności (istoty nowego) rozwiązania:
Uroczystość projektowana przez dyrektora i nauczycielki na przełomie starego i nowego roku, która jest okazją do podsumowań całorocznych projektów i przedsięwzięć edukacyjnych, które odbyły się w okresie roku kalendarzowego. W spotkaniu uczestniczą wszystkie grupy przedszkolne, rodzice oraz goście zaproszeni – współpracujący w przedszkolem np. ze szkoły podstawowej, przedszkoli, biblioteki, rady osiedla itp. Jest to przede wszystkim wspaniała okazja do promowania osiągnięć i umiejętności przedszkolaków w różnych sferach ich aktywności np. językowej, muzycznej, plastycznej czy przyrodniczej. Działania te ukazują wszechstronne przygotowanie przedszkolaka do roli ucznia i jego kompetencje kluczowe, ukierunkowane m. in. na: samodzielność, odpowiedzialność, pracę w zespole, wyrażanie siebie poprzez różne formy ekspresji itp.
Ponadto: przedszkole organizuje i prowadzi przedsięwzięcia o charakterze ekologicznym, regionalnym, z wykorzystaniem metody projektu w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym np. „Wielokulturowa Łódź”, „Zielona Łódź”, akcję CARITAS „Pola nadziei” czy zajęcia edukacyjne o Słowenii i Hiszpanii prowadzone przez wolontariuszki z krajów Unii Europejskiej.

Przewidywane efekty wdrożenia:
Stymulowanie zainteresowań i zdolności małego dziecka z wykorzystaniem wybranych form ekspresji, przygotowanie do pracy w zespole, prezentacji swoich możliwości i umiejętności na forum grupy itp.

 

Odpowiedz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.