Podsumowanie I edycji Konkursu „Bezpieczny Świat Dziecka”

5 lutego 2014 r. w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbyło się podsumowanie I edycji Konkursu „Bezpieczny Świat Dziecka”. Przedsięwzięcie  zorganizowali doradcy metodyczni Pracowni Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej: Katarzyna Gizewska, Hanna Derewlana, Agnieszka Kacprzak, Małgorzata Marczak. Honorowy patronat nad konkursem objęła firma Nowa Szkoła. W konkursie literacko-plastycznym wzięło udział około 100 uczestników - dzieci z łódzkich przedszkoli, uczniów klas I-III, nauczycieli.
Jury przyznało następujące nagrody:

W kategorii plastycznej (grupa wiekowa dzieci z przedszkoli):

I miejsce – Joanna Pietrzyk PM nr 200

II miejsce – Maja Grzelka PM nr 120

III miejsce – Jagoda Foremniak  PM nr 101

Wyróżnienia: Julia Biernacka PM nr 101, Oliwia Bąkała i Zofia Małkowska PM nr 34, Hanna Wylazłowska PM nr 200, Alicja Filipczak i Jakub Woźniak PM nr 12;

W kategorii plastycznej (grupa wiekowa uczniowie klas I-III):

I miejsce – Klaudia Witczak SP nr 56

II miejsce – Oliwia Furmaniak SP nr 19

III miejsce – Bartosz Tlałka SP nr 175

Wyróżnienia: Michał Nowakowski ZSS nr 8, Natalia Piotrowska SP nr 56, Kornelia Nowicka SP nr 36;

W kategorii literackiej dla uczniów klas I-III – wiersz:

I miejsce – Julia Pabiniak SP nr 36

II miejsce – Zuzanna Stolarska SP nr 175

III miejsce – Gabriela Chodorowska – SP 41

Wyróżnienia: Weronika Piątkowska ZSS nr 8, Aleksandra Kowalewska SP nr 56, Zuzanna Lisiewicz i Anna Reszetarska SP nr 137, klasa II b z SP nr 19;

W kategorii literackiej dla nauczycieli – opowiadanie:

I miejsce – Agnieszka Karga PM nr 200

II miejsce - Beata Fabicka SP nr 36

III miejsce - Izabella Raczkowska SP nr 41

Wyróżnienia: Marta Januszkiewicz i Marta Adamczyk ZSS nr 8, Emilia Kubiak-Piotrowska PM nr 2, Bogumiła Zdrojewska PM nr 220, Anna Wrzesińska SP 56, Barbara Bogusz SP 175.

W uroczystym podsumowaniu konkursu instytucje wspierające przedsięwzięcie reprezentowali: firmę Nowa Szkoła -  Bogusława Bagłaj, Ewelina Starzyńska,  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Jerzy Lewandowski, Grzegorz Kordysiewicz, Wydział Ruchu Drogowego Miejskiej Komendy Policji Michał Adamczyk, Marcin Hamara, Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej - Mikołaj Pawełczyk.  Przedstawiciele policji i straży pożarnej przypomnieli dzieciom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.
Uczestnicy otrzymali liczne nagrody i dyplomy, ufundowane przez: Nową Szkołę,   Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej, firmę MAGNOR. Wszyscy mogli obejrzeć galerię prac plastycznych oraz wysłuchać nagrodzonych wierszy.

Gratulujemy laureatom. Dziękujemy sponsorom konkursu.
W załączniku zdjęcia z podsumowania