Finał IX edycji Łódzkiego Konkursu "Ele-mele, umiem wiele"

Od 9 lat doradcy Pracowni Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej upowszechniają osiągnięcia nauczycieli i uczniów w zakresie edukacji regionalnej i europejskiej,  przygotowując Konkurs Ele-mele, umiem wiele. Organizatorami tego przedsięwzięcia są Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi w Departamencie Spraw Społecznych oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. 11 maja 2012 r., w Szkole Podstawowej nr 44, odbył się finał  konkursu,  którego uczestnikami byli uczniowie klas I-III łódzkich szkół podstawowych. Uroczystego otwarcia dokonali Dyrektor Wydziału Wspierania Edukacji  Irena Przybyłek oraz Dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego Janusz Moos.
W finale uczestniczyło 9 najlepszych drużyn, które prezentowały wybrane tańce europejskie oraz rozwiązywały zadania z różnych obszarów aktywności, dotyczące wiadomości o krajach należących do Unii Europejskiej. Dzieci wykazały się nie tylko wysokim poziomem wiedzy, ale przede wszystkim umiejętności  uniwersalnych tj. czytanie ze zrozumieniem, orientacja na mapie, korzystanie z różnych źródeł informacji, rozwiązywanie zadań logicznych. O sukcesie zespołów decydowały także współdziałanie, trafne podejmowanie decyzji. efektywna komunikacja. Konkurs przygotowali doradcy metodyczni: Hanna Derewlana, Aleksandra Proc, Katarzyna Gizewska.
Zwycięzcami IX Konkursu Ele-mele, umiem wiele została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 41. Drugie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej  nr 81, trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 114.
Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody rzeczowe przygotowane przez licznych sponsorów, wyjadą także na wycieczkę po regionie łódzkim, ufundowaną przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego. Gratulujemy laureatom.